top of page

Martin Glaser byl zvolen do vedení prestižní organizace Opera Europa

Na listopadové online konferenci s názvem „Přežijí nejschopnější“ byl na valném shromáždění zvolen do vedení organizace Opera Europa ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser.

OE_300.jpg

24.11.2020

Asociace divadel je zneklidněna krizí v Radě České televize

Výbor Asociace spolupodepsal otevřený dopis premiérovi, který apeluje na zabránění eskalace napětí a vyzval k podpoře nezávislosti médií veřejné služby.

logo-CT-300.jpg

20.11.2020

Divadla z celé republiky se zapojila do videokampaně na sociálních sítích, kde diváci vyjadřují podporu svým oblíbeným divadlům krátkými videovzkazy.

APD_logo_300.jpg

15.11.2020

Současné uzavření divadel omezuje pohyb lidí a pomáhá zvládnout epidemiologickou situaci. Od posledního znovuotevření 8. 6. do znovuuzavření 12. 10. 2020 odehrálo 30 veřejných divadel z celé ČR, sdružených v Asociaci profesionálních divadel, přes všechna omezení 2026 představení pro 397 368 návštěvníků. Nakažených diváků bylo 5.

hlediste_300.jpg

29.10.2020

Pearle * vyzval členské státy EU k cílené podpoře sektoru živého umění  prostřednictvím balíčku obnovy.

Plány obnovy živého umění by měly být postaveny na třech hlavních pilířích: přežití, investování a odolnosti. Jelikož byl sektor silně zasažen vládními opatřeními v boji proti pandemii, je první prioritou udělat vše pro to, aby přežil a prošel touto fází. Zároveň je to také příležitost a správný moment investovat do digitální a zelené infrastruktury a rozvíjet udržitelnou budoucnost.

Perle_300.jpg

22.10.2020

Reakce Asociace na dočasné uzavření divadel

Česká divadla pokračují v přípravě nových inscenací a věří, že razantní opatření povedou ke zlepšení epidemiologické situace. Ztráty v ekonomické a duchovní oblasti se pochopitelně prohlubují. Očekáváme, že vláda, vedení krajů i měst přijdou v dohledné době s plány na obnovu ekonomického i kulturního života celé společnosti. Jsme připraveni spolupracovat!

Aktualita.jpg

8.10.2020

Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách, vrátit. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel. 

Divadla-zvedaji-opony_300.jpg

22.9.2020

Asociace profesionálních divadel a Asociace nezávislých divadel se distancují od požadavku Karla Heřmánka uzavřít preventivně všechna divadla v republice, formulovaného v dopisu předsedovi vlády.

APD_logo_300.jpg

19.9.2020

Svoboda umění, stejně jako svoboda učení a svoboda projevu, je pro svobodnou a demokratickou společnost nepostradatelná. Asociace profesionálních divadel České republiky je solidární se studenty, pedagogy a pracovníky Budapešťské univerzity divadelních a filmových umění (SZFE), kteří byli zbaveni pravomocí, když se snažili bránit svobodu kultury v Budapešti proti zasahování maďarské vlády do zákonného práva institucí na autonomii.
 

Solidarita_300.jpg

18.9.2020

Asociace profesionálních divadel, která zastřešuje činnost českých profesionálních divadel, včetně významného segmentu divadelních institucí, věnujících se tvorbě pro děti a mládež je znepokojena rozeslaným manuál MŠMT „Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke Covid - 19, ze dne 17.8.2020, (konkrétně str. 3, v odstavci D), který doporučuje: „Škola v průběhu školního roku zváží nutnost konání těch aktivit, které nejsou pro naplnění školního vzdělávacího programu nezbytné a dochází při nich ke koncentraci vyššího počtu lidí (např. kulturní a sportovní akce více tříd či škol) a pokud možno takové aktivity nekoná“.

Foto_manual.jpg

27.8.2020

České divadlo se v posledních měsících, a ne svým zaviněním, dostalo do situace, která nemá v novodobé historii obdoby. Ze dne na den jsme byli nuceni přerušit svou činnost. Od počátku tohoto stavu je zřejmé, že přes aktuální starost a péči Ministerstva kultury a Vlády ČR o živou kulturu, kterou vítáme, bude právě oblast divadla jedním z nejvíce postižených segmentů života naší společnost

Foto_rousky.jpg

10.5.2020

  • Facebook
  • LinkedIn
bottom of page