top of page

Zdeněk Pánek opět členem výkonného výboru Pearle*

Na 65. valné hromadě Pearle* 12. května 2023 byl v Národním divadle v Oslu zvolen nový

výkonný výbor, včetně nového prezidenta na nadcházející dva roky.

Tajemník Asociace profesionálních divadel ČR Zdeněk Pánek byl do řídícího orgánu prestižní

evropské organizace zvolen již potřetí.

V sedmičlenném výboru pak zastupuje členy ze střední a východní Evropy a pobaltské státy: Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Bulharsko, Estonsko, Litvu a Lotyšsko.

 

Na konferenci Pearle* se tradičně sešli zástupci sektoru živých umění z celé Evropy, aby diskutovali o nejpalčivějších problémech, kterým v současnosti profesionálové čelí. Diskuse reflektovala témata: začlenění, rozmanitosti, udržitelnost, status umělce a uměleckou svobodu. Na téma inkluze a rozmanitosti proběhly dva doplňkové workshopy, které pomohly účastníkům pochopit všechny praktické aspekty a význam inkluzivního přístupu k živým vystoupením.

Norská ministryně kultury Anette Trettebergstuen účastníkům představila princip řízení kultury "the arms' length principle" prostřednictvím správních rad, který je v Evropě běžný a podporuje nezávislé postavení jednotlivých kulturních účastníků.

Novým prezidentem Pearle* byl na nadcházející dva roky zvolen Sébastien Justin z FEPS/Les Forces Musicales.  "Těším se na spolupráci se svými kolegy po celé Evropě na udržitelném ekosystému sektoru živých vystoupení," uvedl.

Pearle*- Live Performance Europe je evropská federace zastupující prostřednictvím svých členů více než 10 000 divadel, divadelních produkčních společností, orchestrů a hudebních souborů, operních domů, baletních a tanečních souborů, festivalů, koncertních sálů, míst a technických dodavatelů a živnostníků v rámci odvětví scénického umění a hudby v celé Evropě. Cílem této neziskové organizace je vytvoření stabilního prostředí podporou udržitelnosti a propagace živého umění v celé Evropě.

Pearle_2023_400.jpg
  • Facebook
  • LinkedIn
bottom of page