top of page

Odpověď Asociace na otevřený dopis ministra kultury

Asociace profesionálních divadel odpověděla na otevřený dopis

ministra  kultury PhDr. Lubomíra Zaorálka z  8. března 2021.

Poděkovala za souhrnnou informaci o podpoře resortu a úsilí

pro zlepšení podmínek. 

 

 

 

Vážený pane ministře,

 

dovolte, abych jménem Asociace profesionálních divadel ČR poděkoval za Váš otevřený dopis ze dne 8. 3. 2021. Se zájmem jsme přečetli shrnutí kroků, které v obtížné době Vy i Váš úřad dělá pro záchranu institucializované i nezávislé kultury.

 

Ani naše divadla v celé republice nezahálejí. Naši zaměstnanci se podílejí na nejrůznějších společensky prospěšných aktivitách – šili jsme roušky, pomáhali s trasováním, rozváželi dárky zdravotníkům, účastníme se online výuky na základních i středních školách, zřídili jsme speciální telefonní linky, účinkovali na balkonech a ve výlohách. Svou uměleckou činnost jsme částečně přenesli do online prostoru – těšíme své diváky prostřednictvím původního obsahu na sociálních sítích, natáčíme videa, streamujeme, realizujeme přenosy s Českou televizí. Nerezignovali jsme ani na přípravu svých dramaturgických plánů. Máme v jednotlivých souborech zásobu nových inscenací. Čas bez diváků využíváme k úklidům, opravám a rekonstrukcím. Pravidelně testujeme, pomáháme s trasováním a dodržujeme přísná hygienická opatření. Díky tomu se v divadlech daří držet epidemii pod kontrolou. S o to větším očekáváním vyhlížíme termín a podmínky otevření divadel. 

 

Vážený pane ministře,

velmi si Vážíme Vašeho úsilí, které věnujete zlepšení podmínek pro činnost profesionálních divadel v České republice, což dokládá i letošní navýšení rozpočtu Programu na podporu profesionálních divadel a symfonických orchestrů a pěveckých sborů a věříme, že se tento trend podaří udržet i v příštích letech, kdy se bude celá divadelní síť vypořádávat s následky současné krize i se související proměnou chování a myšlení diváků.

 

S přátelským pozdravem

 

 

MgA. Stanislav Moša v.r.

předseda Asociace profesionálních divadel ČR

ředitel Městského divadla Brno

APD_logo_300.jpg
  • Facebook
  • LinkedIn
bottom of page