top of page

Do divadla a na kulturní akce od středy bez očkovacího

certifikátu

K návštěvě kulturních akcí nebude od 10. února 2022 potřeba prokázat očkování

či prodělání koronaviru. Nové vládní nařízení nahrazuje to dosavadní, které platilo

od 22. listopadu.

Od středy 10. února tak bude návštěvníkům divadla stačit ke vstupu do hlediště opět pouze platná vstupenka na konkrétní představení.

 „Rozhodnutí vlády upustit od kontrol certifikátů o očkování či prodělání nemoci na kulturních akcích rozhodně vítáme. Je to pro nás velká úleva jak po logistické stránce, tak po stránce finanční, protože právě tyto kontroly neumožňovaly části publika vstup na představení, a to se podepsalo na návštěvnosti. Věříme, že diváci, kteří kvůli zmíněným nařízením do divadla od loňského podzimu nechodili, si nyní vše vynahradí. Rádi je opět přivítáme v hledišti,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš.

 

Od 22. listopadu mohli na divadelní představení pouze ti, kteří se u vstupu prokázali certifikátem o provedeném očkování či potvrzením o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19, kdy uplynula doba nařízené izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní. Nové nařízení tak zpřístupní divadelní zážitek i neočkovaným. Nadále ovšem platí povinnost vstupovat do prostor divadelní budovy pouze s nasazeným ochranným prostředkem dýchacích cest, jako je respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu. Výjimkou je konzumace nápojů a jídla, a to v prostorách mimo hlediště.

DoDivadla_400.jpg
  • Facebook
  • LinkedIn
bottom of page